• 2 min read

Badania runku Gdańsk. Jakiego rodzaju działalności usługowych brakuje w Gdańsku?

Prowadzenie działalności gospodarczej w Gdańsku może być świetnym pomysłem - ale są pewne kwestie, o których warto pamiętać.

Default boy Avatar
admin
1 day ago
None

 

W tym artykule przyjrzymy się branży usługowej w Gdańsku i zobaczymy, które sektory radzą sobie dobrze, a którym przydałoby się trochę więcej uwagi. Przyjrzymy się również historii miasta i zobaczymy, jak wpływa ona na obecny krajobraz biznesowy. Na koniec damy Ci kilka wskazówek co zrobić, żeby dobrze wpasować się w lokalny rynek.

Z jakiego typu działalności usługowych słynie Gdańsk?

Gdańsk to miasto, które kojarzy się przede wszystkim z usługami finansowymi i handlowymi. Działalność usługowa w Gdańsku obejmuje jednak również wiele innych branż. Są to przede wszystkim usługi edukacyjne, medyczne, transportowe czy gastronomiczne. Miasto słynie również z dobrej jakości usług budowlanych oraz deweloperskich.

Niestety, nie wszystkie działalności usługowe w Gdańsku odniosły sukces. Przykładem może być tutaj sektor usług informatycznych czy telekomunikacyjnych. Brakuje również w dalszym ciągu dobrych restauracji i hoteli.

Jakie są najpopularniejsze rodzaje działalności usługowej w Gdańsku?

W Gdańsku najpopularniejsze działalności usługowe to handel, transport i gospodarka magazynowa, obsługa nieruchomości, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, działalność w zakresie usług administrowania oraz działalność wspierająca.

Jakie są rozwijające się sektory usługowe w Gdańsku?

Segmenty usługowe, które dobrze się rozwijają, to na przykład: turystyka, transport, logistyka, gastronomia oraz handel. Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na rozwój sektorów usługowych jest historia miasta oraz jego położenie geograficzne. Dzięki temu Gdańsk słynie z licznych atrakcji turystycznych oraz doskonałych warunków do prowadzenia biznesu. Niestety, w Gdańsku wciąż brakuje sektora usługowego związanego z nowoczesnymi technologiami.

Jakich rodzajów działalności usługowej brakuje w Gdańsku?

Zastanawiasz się nad otwarciem działalności usługowej w Gdańsku, ale nie wiesz jeszcze, jaki rodzaj działalności wybrać? Poniżej przedstawiamy 5 rodzajów działalności, które mogą okazać się dobrym pomysłem na działalność usługową w Gdańsku:

1. Salony fryzjerskie/kosmetyczne

2. SPA

3. Kluby fitness

4. Restauracje

5. Bary

 

Jakie rodzaje działalności usługowej występują w Gdańsku w nadmiarze?

Jak już wspomnieliśmy, Gdańsk jest bardzo rozwinięty pod względem działalności usługowej miasta. Dlatego często można spotkać się z takimi rodzajami działalności jak np.: krawiectwo, fryzjerstwo, kosmetyka, stomatologia, fotografia itd. Wszystkie te branże są już bardzo rozwinięte i działają w Gdańsku od wielu lat. Dlatego też ciężko jest otworzyć nowy salon fryzjerski, krawiecki czy gabinet stomatologiczny, ponieważ konkurencja w tych obszarach jest bardzo duża.