• 3 min read

Badania rynku Szczecin. 10 pomysłów na biznes usługowy z potencjałem w Szczecinie.

Szczecin to miasto w zachodniej Polsce, nad rzeką Odrą, zamieszkiwany przez blisko 405 tysięcy mieszkańców. Jest to ważny węzeł komunikacyjny, gdyż krzyżują się tu główne szlaki kolejowe i drogowe. Jego głównymi obszarami mieszkalnymi są: Centrum, Psie Pole, Dąbie, Głębokie, Zachód oraz Pogodno. Z kolei najwiekszę osiedla mieszkaniowe Szczecina to: Centrum (ponad 73 tys. mieszkańców), Dąbie (około 49 tys. mieszkańców) oraz Pogodno (ponad 34 tys. mieszkańców).

Default boy Avatar
admin
1 day ago
None

Szczecin jest świetnym miejscem do prowadzenia biznesu. W rzeczywistości został nawet niedawno uznany za jedno z najlepszych miast w Polsce, do prowadzenia działalności gospodarczej. To miasto z dużym potencjałem, a klimat biznesowy jest tam bardzo sprzyjający. Jeśli więc myślisz o rozpoczęciu działalności gospodarczej w Szczecinie, to czytaj dalej.

 

Popularne rodzaje działalności usługowej w Szczecinie w 2022 roku

W tej sekcji przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom działalności gospodarczej, które zostały zarejestrowane w Szczecinie w 2022 roku. Należy pamiętać, że dane te mogą się zmieniać wraz z upływem lat, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić własne badania rynku, przed wyborem pomysłu na biznes.

W pierwszej trójce najpopularniejszych typów działalności w 2022 roku znalazły się:

1. Restauracje

2. Sklepy detaliczne

3. Przedsiębiorstwa usługowe

Co ciekawe, firmy usługowe były zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem biznesu w Szczecinie w 2022 roku. Może to wynikać z faktu, że Szczecin jest rozwijającym się miastem z dużym potencjałem dla nowych firm.

 

Jakie inne typy działalności cieszą się popularnością w Szczecinie?

Poniżej prezentujemy listę innych, popularnych w Szczecinie w 2022 roku oraz chętnie rejestrowanych typów działalności. Są to:

1. Firmy konsultingowe

2. Agencje interaktywne

3. Agencje PR

4. Studia nagrań

5. Firmy sprzątające

6. Firmy kurierskie

7. Szkoły językowe

8. Zakłady krawieckie

9. Pracownie projektowe

Jak widać, w Szczecinie rozwija się wiele rożnego typów działalności gospodarczej. Z powyższej listy wynika, że miasto oferuje wiele możliwości dla osób poszukujących pomysłu na biznes.

 

Jakie typy działalności usługowej dobrze prosperowały w Szczecinie w 2022 roku, a które wypadły źle?

W 2022 roku, w Szczecinie dobrze prosperowały firmy świadczące usługi konsultingowe, doradcze, finansowe, public relations oraz szkoły językowe. Natomiast źle wypadały firmy budowlane, krawieckie oraz zakłady produkcyjne.

 

Pożądane i niepożądane zawody w Szczecinie.

Wśród profesji, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Szczecina, znajdują się takie zawody jak: księgowy, kucharz, fryzjer, lakiernik, stolarz, mechanik, elektryk, pielęgniarka, lekarz oraz nauczyciel. Zawody, które nie cieszą się dużym zainteresowaniem, to: budowlaniec, krawiec, spawacz, stolarz, tapicer, lakiernik, dekarz oraz operator maszyn.

 

Na co zwrócić uwagę decydując się na założenie działalności gospodarczej w Szczecinie?

1. Sprawdź, czy dana branża ma potencjał wzrostu.

2. Zwróć uwagę na konkurencję.

3. Zidentyfikuj swoją grupę docelową.

4. Zastanów się, jakie usługi lub produkty możesz zaoferować.

5. Znajdź dobre miejsce na prowadzenie działalności.