• 2 min read

Badania rynku Warszawa. Co się wydarzyło w stolicy w 2022 roku?

Właściciele warszawskich firm, w ciągu ostatnich kilku lat musieli zaciskać pasa. Miasto doświadczyło wiele niestabilności gospodarczej i politycznej, co odbiło się na lokalnej społeczności biznesowej. Jednak nadal istnieją firmy, które dobrze prosperują. Inne z kolei są na skraju bankructwa.

Default boy Avatar
admin
1 day ago
None

 

W tym artykule przyjrzymy się kategoriom działalności, którym udało się przetrwać w Warszawie oraz tym, którym się nie udało. Przeanalizujemy również czynniki, które przyczyniły się do ich sukcesu lub porażki. Informacje te mogą być pomocne dla tych, którzy planują rozpoczęcie działalności gospodarczej w Warszawie oraz dla tych, którzy rozważają rozszerzenie swojej działalności w tym mieście.

 

Jakie rodzaje działalności gospodarczej są najczęściej rejestrowane w Warszawie w 2022 roku?

Zdecydowana większość zarejestrowanych w Warszawie w 2022 roku działalności gospodarczej to działania usługowe. Najbardziej popularne były usługi kosmetyczne, fryzjerskie i krawieckie, a także usługi naprawcze i budowlane. Wśród działalności handlowych największym zainteresowaniem cieszyły się sklepy detaliczne, a wśród gastronomicznych - restauracje i cateringi.

 

Jakie są trendy na rynku warszawskim pod względem najczęściej rejestrowanych firm?

Zdecydowanie największym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców cieszyły się firmy świadczące usługi transportowe i spedycyjne. Warto jednak pamiętać, że dobrze prosperowały także firmy oferujące usługi budowlane, konsultingowe oraz te związane z handlem hurtowym i detalicznym.

 

Jakie firmy w Warszawie najczęściej upadają w 2022 roku, a które się rozwijają?

Jak wypada Warszawa pod kątem dynamiki rejestracji działalności gospodarczej związanej z usługami, w porównaniu do innych europejskich stolic?

Z badania wynika, że najczęściej upadają firmy świadczące usługi kosmetyczne, fryzjerskie oraz budowlane. Wśród tych, które świetnie się rozwijają, są firmy świadczące usługi opieki medycznej, IT oraz spedycyjne.

Jeśli myślisz o rozpoczęciu działalności usługowej w Warszawie, musisz wiedzieć, które typy działalności dobrze prosperują, a które borykają się z problemami.

Dobra wiadomość jest taka, że w Warszawie jest mnóstwo możliwości dla firm, które świadczą usługi. Miasto się rozwija i jest zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju usługi.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z konkurencji. O tych samych klientów rywalizuje wiele firm i nie wszystkie przetrwają.

Aby dać sobie największe szanse na sukces, dokładnie zbadaj rynek. Poznaj swoją konkurencję oraz to, co ma do zaoferowania. Upewnij się, że masz do zaoferowania produkt lub usługę, z której ludzie w Warszawie faktycznie będą chcieli skorzystać.

Jeśli dopiero jesteś na etapie pomysłu na biznes, to na pewno będziesz potrzebował badania rynku. Serwis biznesskaner.pl oferuje niskobudżetowe badania rynku, z wykorzystaniem uczenia maszynowego, sztucznej inteligencji oraz agregatów danych.

Szukasz lokalu usługowo-handlowego do wynajęcia? Przygotujemy dla Ciebie analizę natężenia ruchu pieszego w wybranej lokalizacji.

Podejmij decyzje w oparciu o dane, nie intuicję!