• 2 min read

Badania rynku Wrocław. Co warto wiedzieć o lokalnym rynku?

Masz pomysł na działalność usługową we Wrocławiu? Gratulacje! Ale zanim podejmiesz decyzję, ważne jest, aby przeprowadzić badanie rynku i dowiedzieć się, czy istnieje zapotrzebowanie na Twój produkt lub usługę.

Default boy Avatar
admin
1 day ago
None

 

W tym artykule przyjrzymy się najlepiej i najgorzej prosperującym kategoriom działalności usługowych we Wrocławiu w 2022 roku. Podpowiemy również, w jaki sposób przeprowadzić własne, niskobudżetowe badania rynku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Specyfika rynku usługowego we Wrocławiu

Wrocław, podobnie jak inne duże miasta w Polsce, ma swoją specyfikę rynku związanego z usługami. Przed rozpoczęciem działalności gospodarczej warto przyjrzeć mu się bliżej i zastanowić się, czy zebrane przez nas informacje potwierdzają trafność naszej decyzji.

Wrocławski rynek charakteryzuje się dużym stopniem nasycenia różnego rodzaju usługami. Nie wystarczy więc założyć firmy, i czekać na klientów. Trzeba zadbać o odpowiednią promocję oraz ciekawą ofertę. Na szczególną uwagę zasługuje sektor usług świadczonych dla biznesu. Wrocław jest bowiem regionalnym centrum handlowym i finansowym.

Z drugiej strony, warto zainteresować się usługami świadczonymi dla mieszkańców Wrocławia. Miasto to znane jest z licznych imprez kulturalnych, które przyciągają gości z całej Polski.

10 najlepiej prosperujących sektorów biznesu we Wrocławiu w 2022 roku

Oto sektory, które w 2022 roku świetnie radziły sobie we Wrocławiu.

1. IT i elektronika.

2. Turystyka i hotelarstwo.

3. Opieka zdrowotna i farmaceutyki.

4. Bankowość i usługi finansowe.

5. Edukacja i szkolenia.

6. Produkcja.

7. Handel detaliczny i elektroniczny.

8. Budownictwo i infrastruktura.

9. Usługi profesjonalne.

10. Przemysł kreatywny.

10 najmniej najgorzej prosperujących sektorów biznesu we Wrocławiu w 2022 r.

W tej części przyjrzymy się dziesięciu sektorom biznesu, które nie radziły sobie najlepiej w 2022 roku.

1. Handel detaliczny.

2. Naprawa artykułów użytku osobistego i domowego.

3. Działalność związana z zakwaterowaniem i usługami gastronomicznymi.

4. Działalność związana z obsługą rynku nieruchomości.

5. Działalność profesjonalna, naukowa i techniczna.

6. Działalność w zakresie usług administrowania i działalność wspierająca.

7. Działalność artystyczna, rozrywkowa i rekreacyjna.

8. Informacja i komunikacja.

9. Transport i magazynowanie.

10. Działalność finansowa i ubezpieczeniowa.

Krótko mówiąc, jeśli chodzi o badania rynku we Wrocławiu, należy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach. Po pierwsze, rynek stale się zmienia, więc musisz być przygotowany na konieczność pogłębienia oraz doprecyzowania wniosków z badań. Po drugie, istnieje wiele różnych sposobów prowadzenia badań rynku, więc ważne jest, aby znaleźć metodę, która zadziała najlepiej dla Ciebie.

Pamiętaj, przeprowadzenie dogłębnego badania rynku nie zawsze jest łatwe, a już na pewno nie tanie. Średni koszt badania rynku w 2021 roku oscylował na poziomie od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Jednym z narzędzi, które z pewnością warto rozważyć jest serwis Biznes Skaner, oferujący niskobudżetowe badania rynku. W cenie do 1000 PLN, nasze oprogramowanie oparte o uczenie maszynowe oraz sztuczną inteligencję, pozwoli Ci zweryfikować pomysł na biznes, zbadać nasilenie ruchu pieszegow, czy też nasycenie rynku wybranymi przez Ciebie usługami, w dowolnej lokalizacji.