• 3 min read

Dostępność usług w wybranej lokalizacji

Z pomocą nowoczesnej technologii sprawdzimy, jak wygląda dostępność popularnych usług w Piasecznie.

Default boy Avatar
admin
1 day ago
None

Piaseczno, to niewielkie miasto liczące blisko 50 tys. mieszkańców, z czego 53,0% stanowią kobiety, a 47,0% mężczyźni. Średni wiek mieszkańców Piaseczna to 38,5 lat, zatem należy uznać, że jest to miasto zamieszkałe w dużej mierze przez ludzi młodych, tudzież w średnim wieku.

Przyjrzyjmy się zatem, jak wygląda dostępność popularnych usług w Piasecznie. Zacznijmy może od tego, że według badania przeprowadzonego przez instytut PAN w 2021 r. gmina Piaseczno znajdowało się na 10 miejscu pod kątem wskaźnika jakości życia. Trzeba przyznać, że to dobry wynik.

Nasze badanie przeprowadzimy przy użyciu własnego oprogramowania, wykorzystującego algorytmy nauczania maszynowego oraz analizę danych przestrzennych.

Zacznijmy od analizy danych przestrzennych. Sprawdźmy najpierw, które usługi możemy zrealizować bez potrzeby korzystania ze środków transportu, czyli poruszając się pieszo. Przyjmijmy dla uproszczenia, że punktem odniesienia dla naszego badania, będą bloki i osiedla mieszkalne w Piasecznie a nasz promień analizy to 500 metrów. Jest to odległość, którą spokojnie możemy pokonać spacerem w ciągu 10-15 minut.

Na tapetę bierzemy 118 najpopularniejszych usług w 603 piaseczyńskich lokalizacjach. Analizowane usługi to: przedszkola, szkoły, bary, restauracje, puby, kawiarnie, fast foody, lodziarnie, myjnie, stacje paliw, parkingi, przestrzenie parkingowe, bankomaty, banki, kliniki, gabinety dentystyczne, gabinety lekarskie, szpitale, apteki, gabinety weterynaryjne, kasyna, hazard, lombardy, kluby nocne, automaty pocztowe, punkty pocztowe, opieka nad dziećmi, kawiarenki internetowe, targowiska, nauka tańca, centrum fitnesu, parki, place zabaw, sklepy monopolowe, piekarnie, sklepy z napojami, sklepy mięsne, sklepy z czekoladą, sklepy z kawą, cukiernie, sklepy spożywcze, sklepy z nabiałem, warzywniaki, sklepy ze zdrową żywnością, lodziarnie, herbaciarnie, sklepy z winami, sklepy wielobranżowe, kioski, supermarkety, sklepy z artykułami dla dzieci, butiki, sklepy odzieżowe, sklepy z biżuterią, odzież skórzana, sklepy z butami, usługi krawieckie, sklep z zegarkami, odzież na wagę, salony urody, drogerie, sklepy z kosmetykami, punkty apteczne, artykuły erotyczne, usługi fryzjerskie, salony masażu, sklepy z suplementami, sklepy optyczne, perfumerie, tatuaże, sklepy DIY, sklepy elektryczne, kwiaciarnie, składy opału, usługi ślusarskie, sklepy z farbami, sklepy ochroniarskie, sklepy z oknami, sklepy z antykami, sklepy z łóżkami, sklepy ze świecami, sklepy z dywanami, sklepy z firanami, sklepy z drzwiami, sklepy z podłogami, sklepy z meblami, sklepy z pościelą, sklepy z kuchniami, sklepy z lampami, sklepy z oświetleniem, glazura i terakota, sklepy komputerowe, sklepy elektroniczne, sklepy z telefonami komórkowymi, sklepy z odkurzaczami, sklepy z rowerami, salony samochodowe, naprawa samochodów, sklepy z częściami samochodowymi, sklepy wędkarskie, sklepy motocyklowe, sklepy narciarskie, sklepy sportowe, sklepy z oponami, usługi fotograficzne, sklepy z pamiątkami, zakłady bukmacherskie, sprzedaż biletów, e-papierosy, zakład pogrzebowy, usługi ubezpieczeniowe, pralnie, usługi pożyczkowe, sklepy dla zwierząt, sklepy z artykułami tytoniowymi, sklepy z zabawkami oraz bura podróży.

 

Zwycięzcami w kategorii największej ilości usług dostępnych w promieniu 500 metrów są następujące lokalizacje:

 

 

Ulica

Nr. domu

1

Jana Pawła II

9B

2

Tadeusza Kościuszki

6

3

Tadeusza Kościuszki

4

4

Jana Pawła II

9C

5

Jana Pawła II

9D

6

Tadeusza Kościuszki

8

 

W odległości 500 metrów od wskazanych adresów znajdziemy 40 ze 118 analizowanych usług, które możemy zrealizować przemieszczając się pieszo.

Najgorzej z kolei, prezentują się następujące lokalizacje:

599

Mieczysława Markowskiego

29

600

Mieczysława Markowskiego

27

601

Mieczysława Markowskiego

31

602

Cichej Łąki

4

603

Cichej Łąki

6

 

Tutaj ciężko będzie zrealizować podstawowe usługi przemieszczając się pieszo.

Chcesz wiedzieć jakich usług brakuje w Twojej lokalizacji? Szukasz ciekawego pomysłu oraz lokalizacji pod dzialalność usługową? Skontaktuj się z nami!

Chcesz sprawdzić nasycenie rynku wybranymi usługami w swojej miejscowości?

Tutaj możesz zamówić spersonalizowany raport w 3 prostych krokach.