• 5 min read

Jak zamówić raport w 3 minuty

Planujesz rozpoczęcie działalności? Z pewnością potrzebujesz więc badania rynku! Za pomocą aplikacji Biznes Skaner możesz je błyskawicznie zamówić. Sprawdź, jak to zrobić!

Default boy Avatar
admin
1 day ago
None

Zamawianie raportu w aplikacji Biznes Skaner jest niebywale proste i ogranicza się do kilku kroków. Zobacz sam!

Załóżmy, że mieszkam w Aleksandrowie Kujawskim i noszę się z zamiarem otwarcia apteki. Zastanawiam się, czy taki pomysł na biznes w ogóle ma sens.

W polu wyszukiwania aplikacji Biznes Skaner wprowadzam więc hasło „Apteka”

 

 

Aplikacja podpowiada mi, że w bazie znajdują się również apteki specjalistyczne, takie jak apteka homeopatyczna, weterynaryjna czy apteka z drogerią. Na razie jednak pozostanę przy zwykłej aptece.

Po prawej stronie pola wyszukiwania znajduje się strzałka oraz słuchawka telefoniczna. Klikając kursorem w słuchawkę, dowiaduję się, że jeśli potrzebuję pomocy w uzupełnieniu formularza, mogę zostawić swój numer telefonu. Spróbuję jednak samodzielnie uporać się z formularzem.

Wybieram z listy hasło „Apteka” i klikam w strzałkę znajdującą się po prawej stronie.

 

 

Pojawia się lista innych, najczęściej wybieranych usług, które w jakiś sposób są powiązane z apteką.

 

Na pierwszy rzut oka większość z proponowanych przez aplikację usług wydaje się ściśle związana z moją działalnością. Na liście pojawiają się jednak także i te nieco bardziej odległe (np. wcześniej już wspomniana apteka homeopatyczna czy też drogeria). Z perspektywy mojego biznesu wszystkie z nich mogą stanowić dla mnie potencjalną konkurencję.

Na dole formularza pojawia się cena za badanie. Jest ona uzależniona od ilości wybranych kategorii, które mają podlegać analizie. Dla pojedynczej kategorii cena ta wynosi 24 zł brutto. Aby dodać interesujące mnie kategorie powiązane, klikam na każdą z nich kursorem myszy.

 

Po dodaniu trzech dodatkowych kategorii koszt badania wzrósł do 96 zł brutto. Klikając przycisk „Następny krok”, przechodzę dalej. Na potrzeby statystyczne aplikacja prosi mnie o wybranie z listy celu mojej analizy.

 

 

Wybieram cel analizy i przechodzę dalej, klikając „Następny krok”.

Aplikacja prosi mnie o podanie nazwy miejscowości i promienia analizy. Promień analizy to obszar, jaki zostanie przeskanowany w poszukiwaniu aptek oraz wybranych przeze mnie kategorii powiązanych z moją apteką (czyli w tym wypadku będą to drogerie, apteki homeopatyczne oraz apteki z drogerią). Z własnych obserwacji wiem, że w razie potrzeby klienci są w stanie dojechać do apteki, pokonując dystans nawet kilku czy kilkunastu kilometrów. Wybieram zatem maksymalny promień analizy, liczony od centrum Aleksandrowa Kujawskiego, czyli mojej głównej lokalizacji.

Zamówienie już prawie gotowe! Na tym etapie mogę podejrzeć jego podsumowanie.

Ostatni krok to uzupełnienie danych potrzebnych do wystawienia faktury oraz opłacenie zamówienia za pośrednictwem bramki Dotpay.

Raport wraz z komentarzami analityka będzie gotowy maksymalnie w ciągu terminu wskazanego w podsumowaniu. Zazwyczaj zajmuje to tylko 2 godziny!